Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Spectra Development Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

  • Bobrowiecka 8 – nowy koncept biurowca z kulturą wpisaną w przestrzeń pracy

    Spółka Spectra Development przedstawiła swoją najnowszą inwestycję biurową, która powstaje w odległości zaledwie 4 km od centrum Warszawy na Dolnym Mokotowie. Biurowiec klasy A Bobrowiecka 8 będzie realizowany według autorskiego konceptu kultury wpisanej w przestrzeń pracy. To unikalna wartość na stołecznym rynku nieruchomości. Koncept jest rozwinięciem projektu Spectra Art Space realizowanego przy współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w istniejącym już biurowcu Bobrowiecka 6, również inwestycji Spectra Development. Obydwa biurowce wraz z sąsiednim apartamentowcem Bobrowiecka 10, stworzą kompleks urbanistyczny projektu JEMS Architekci.

    Bobrowiecka 8 będzie najwyższej klasy budynkiem biurowym, powstającym według autorskiego konceptu kultury wpisanej w przestrzeń pracy. Niepowtarzalna obecność dzieł sztuki jest kontynuacją projektu Spectra Art Space Fundacji Rodziny Staraków, w ramach którego prezentowane są prace polskich artystów powstałe po 1946 roku w przestrzeniach zrealizowanej już inwestycji Bobrowiecka 6. Zadaniem sztuki obecnej we wnętrzach nowego biurowca jest wspieranie kultury organizacji naszych najemców, a także wpływanie na wysoki komfort pracy ich pracowników, ich rozwój i kreatywność. To zupełnie nowatorskie podejście do realizacji inwestycji biurowych na stołecznym rynku nieruchomości –  mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

    Bobrowiecka 8 oferuje blisko 22 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej i ponad 2 400 mkw. powierzchni usługowej. Nowoczesny biurowiec posiada 6 kondygnacji nadziemnych, a powierzchnia typowego piętra wynosi ok. 4 000 mkw. Budynek wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantujące najwyższy komfort pracy. Projekt zakłada również możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni, starannie zaprojektowane tereny zielone oraz unikalną obecność sztuki. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie również podziemna, dwupoziomowa hala garażowa
    z 501 miejscami parkingowymi. Deweloper przewidział miejsce na ogólnodostępną kawiarnię i restaurację oraz klub fitness. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków na dziedzińcu budynku Bobrowiecka 8 powstanie także Ogród Sztuki. Koncept kultury wpisanej w przestrzeń pracy przewiduje również organizację wydarzeń kulturalnych oraz realizację projektów z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej.

    Biurowiec klasy A powstaje na Dolnym Mokotowie pomiędzy ulicą Sobieskiego oraz wchodzącą w skład Wisłostrady ulicą Czerniakowską, co gwarantuje bardzo dobre połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, w tym z położonym zaledwie 4 km dalej centrum Warszawy oraz reprezentacyjnymi Alejami Ujazdowskimi z pałacem Belwederskim i parkiem Łazienki Królewskie. Położony w pobliżu Most Siekierkowski zapewnia z kolei dogodny dojazd do prawobrzeżnej części miasta. Inwestycja jest częścią większego zespołu urbanistycznego – Kompleksu Bobrowiecka, w skład którego wejdą wspomniany biurowiec Bobrowiecka 6 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10. Wszystkie budynki zaprojektowała pracownia JEMS Architekci.

    – To nieodkryta jeszcze w pełni lokalizacja, która ze względu na bliskość centrum Warszawy cechuje się niezwykłym potencjałem, zarówno jako atrakcyjne miejsce do pracy jak i życia. W przypadku inwestycji biurowej stanowi też ciekawy kontrapunkt zarówno dla biznesowego Służewca jak i centralnego obszaru biznesu, tworząc nowe ciekawe miejsce na stołecznej mapie nieruchomości komercyjnych – mówi Dariusz Sokołowski.

    Biurowiec Bobrowiecka 8 jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska, a za jej komercjalizację odpowiada agencja CBRE. Planowany termin zakończenia budowy to III kwartał 2017 roku.

    ←    Centrum prasowe