Biurowiec Bobrowiecka 8 uzyskał nominację w konkursie „Polski Cement w Architekturze – XXII Edycja” organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich i Stowarzyszenie Producentów Cementu. Budynek znalazł się wśród 15 wyróżnionych obiektów na najlepszą realizację z użyciem technologii żelbetowej. Na uroczystej gali, w imieniu Inwestora, obecny był Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
– Każde wyróżnienie dla biurowca Bobrowiecka 8 jest dla nas ogromną satysfakcją. Cieszymy się, że budynek jest doceniany nie tylko ze względu na architekturę, ale także zastosowane technologie. To uhonorowanie ciężkiej pracy włożonej przez wiele osób w realizację inwestycji – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development
Bobrowiecka 8 została nominowana do nagrody na najlepszą realizację z użyciem technologii żelbetowej, która została wykonana i przekazana do użytku w 2017 r. Konkurs „Polski Cement w Architekturze” pokazuje możliwości twórczego użycia technologii betonowej w budownictwie. Plebiscyt jest rokrocznie organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich i Stowarzyszenie Producentów Cementu. W bieżącym roku odbyła się już XXII edycja konkursu.
Bobrowiecka 8 to 25 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej klasy A, która została skomercjalizowana już w ponad 80%. Wśród dotychczasowych najemców powierzchni biurowej i usługowej znajdują się m.in. CEDC International, Centrum Medyczne Gamma, Chimney Poland, Grupa ENGIE, Green Caffè Nero, kancelaria Hoogells Oleksiewicz Sznyrowska, Grupa Danone, Olimp, Roche Diagnostics Polska, klub fitness Zdrofit. Biurowiec oferuje najemcom liczne udogodnienia, jak doskonała lokalizacja i łatwy dojazd, 501 miejsc parkingowych w dwupoziomowej hali garażowej, stojaki na rowery i prysznice dla cyklistów Inwestycję, która została oddana do użytku w październiku 2017 r. Spectra Development zrealizowała w zaledwie 18 miesięcy. Generalnym wykonawcą była firma Hochtief Polska.
Biurowiec o ponadczasowej architekturze wyróżniają zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja wraz z sąsiednimi budynkami – biurowym Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10 – wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci, który spełnia założenia pomysłodawcy tworząc wizualnie atrakcyjną, funkcjonalną i pełną przestrzeni tkankę miejską wprowadzającą nową jakość w dzielnicy. Bobrowiecka 8 to architektoniczna perła Dolnego Mokotowa, którą na rynku stołecznych nieruchomości komercyjnych wyróżnia unikatowa obecność sztuki. Zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w biurowcu prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów.
Biurowiec znajduje się przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego, dzięki czemu charakteryzuje go doskonałe połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy. Bobrowiecka 8 powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, certyfikacją BREEAM i systemem modelowania budynku BIM.
← Centrum prasowe