Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Spectra Development Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Podstawowe informacje o spółce

Bieżąca działalność

 

Spectra Development zrealizowała Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie w Warszawie, składający się z osiedla Bobrowiecka 10 oraz budynku biurowego Bobrowiecka 8. Wcześniej inwestor zrealizował biurowiec Bobrowiecka 6 stanowiący pierwszy etap tego zespołu urbanistycznego – wyróżniony w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture zawierającym ponad 1000 wyjątkowych projektów z całego świata oddanych do użytku w XXI wieku, apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, a także odrestaurował zabytkową willę Witkiewiczówka w Zakopanem za co zdobył nagrodę Generalnego Konserwatora Zabytków.

Nasi ludzie

Dariusz
Sokołowski

Prezes Zarządu Spectra Development


Od ponad 25 lat pełnię funkcje managerskie wysokiego szczebla jako CFO i członek zarządu spółek kapitałowych. Od ponad 11 lat doradzam i zarządzam przedsięwzięciami i podmiotami prowadzącymi działalnością deweloperską i związaną z rynkiem nieruchomości, powiązanymi z Panem Jerzym Starakiem. Wcześniej zdobywałem doświadczenia i byłem związany z branżą telekomunikacyjną. Oprócz pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki Spectra Development, kieruję również spółkami celowymi powołanymi dla realizacji projektów nieruchomościowych, tj. Vicar Management, Olmar, Alnus Development, PINAO oraz Castor Park. Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiadam także tytuł MBA University of Illinois. W wolnych chwilach gram w tenisa.

Jarosław Stępniak

Członek Zarządu Spectra Development


Jestem managerem z 20-letnim doświadczeniem. Od 2016 r. jako Członek Zarządu jestem związany ze spółkami Spectra Development, Alnus Development oraz Castor Park. Wcześniej pełniłem funkcje zarządcze w spółkach z branży telekomunikacyjnej i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej oraz posiadam także tytuł MBA University of Illinois.

Maciej Chrzęszczyk

Członek Zarządu Spectra Development


Ze Spectra Development jestem związany od 2015 r. i odpowiadam za planowanie i nadzór ekonomiczny realizowanych projektów. Specjalizuję się w projektowaniu struktur finansowania i mam wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oraz rozwoju inwestycji. Wcześniej byłem związany zawodowo z branżą telekomunikacyjną, gdzie tworzyłem i zarządzałem strukturami pionu finansów oraz strategii. Ukończyłem Politechnikę Warszawską, posiadam także dyplom MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Grzegorz Kotowski

Członek Zarządu Spectra Development


Jestem Członkiem Zarządu Spectra Development, Vicar Management, Olmar, Alnus Development oraz Castor Park. Od 19 lat współpracuję i doradzam prawnie spółkom z grupy Jerzego Staraka. Zasiadam w Radach Nadzorczych spółek: LZF Polfa i Pakmar. Wcześniej przez wiele lat współpracowałem z uznanymi kancelariami prawnymi. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem także aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Marcin Czajkowski

Członek Zarządu Spectra Development


Od 2011 r. jestem Członkiem Zarządu spółek z branży nieruchomości: Olmar, Vicar Management, Alnus Development i Castor Park. Jestem Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej LZF Polfa, a od 2005 r. związany jestem ze spółkami z grupy Jerzego Staraka. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. w Deloitte&Touche. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończyłem kurs Brytyjskiego Stowarzyszenia Biegłych Księgowych (ACCA).

Marcin Grzelewski

Członek Zarządu Spectra Development


Jestem członkiem zarządu Spectra Development i doradzam w spółkach Jerzego Staraka, współpracując przy inwestycjach komercyjnych i prywatnych. Posiadam uprawnienia architektoniczne i ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu i zarzadzaniu projektami. Jako dyrektor operacyjny odpowiadam za realizację luksusowych nieruchomości dla klientów indywidualnych. Do 2021 roku byłem współwłaścicielem wiodącej i nagradzanej międzynarodowo pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. Ukończyłem Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej, a także Strathclyde University w Szkocji, Nagoya University w Japonii i Lincoln Park HS w USA (International Baccalaureate). Jestem miłośnikiem designu, klasycznej motoryzacji, podróży i nurkowania. W rajdach samochodowych zdobyłem puchar Polski HRPP i dwukrotnie tytuł wicemistrza Polski HRSMP.

Filozofia / Placemaking

Filozofia Spectra Development to coś więcej niż budowanie nowoczesnych, imponujących architekturą obiektów. To nadawanie przestrzeni nowego, lepszego znaczenia. Budynki wznoszone przez Spectra Development łączy wspólna wizja kreowania przestrzeni, w której liczą się uniwersalne wartości:
 • _01
  Sztuka
  wzbogaca
 • _02
  Rytm mówi
  więcej niż
  słowa
 • _03
  Krok po
  kroku
 • _04
  Przyjazna
  okolica
 • _05
  Unikalne,
  ale
  dostępne
 • _06
  W zgodzie
  z naturą

Placemaking

Placemaking czyli wieloaspektowe tworzenie przestrzeni. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni skupionej wokół sztuki, w pełni dostępnej dla mieszkańców, najemców i lokalnej społeczności zgodnie i z koncepcją „kultury wpisanej w przestrzeń”. Chcemy umożliwić odbiorcy indywidualnemu kontakt z najlepszą polską sztuką, która obecna jest w naszych inwestycjach.