Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Spectra Development Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Idea

SPECTRA ART SPACE

Spectra Art Space to profesjonalnie przygotowana propozycja kulturalna, wzorowana na sprawdzonych światowych praktykach (np. Bloomberg Space w Londynie, Deutsche Bank+Guggenheim w Berlinie, Generali Foundation w Wiedniu czy Würth Collection), która w naturalny sposób uzupełnia działania muzeów i innych publicznych instytucji kulturalnych. Od 2012 roku w Spectra Art Space zorganizowano 10 wystaw, w tym 6 w wiodącym cyklu Spectra Art Space MASTERS, dedykowanych m.in. Tadeuszowi Kantorowi, Andrzejowi Wróblewskiemu czy Wojciechowi Fangorowi. Wszystkie działania prowadzone od końca 2012 roku zaowocowały uznaniem publiczności, krytyków oraz środowiska artystycznego, uczyniły Spectra Art Space miejscem rozpoznawalnym, ciekawym i ważnym, silnie identyfikowanym z kolekcją oraz osobami fundatorów. W 2015 roku Spectra Art Space zadebiutowała w zestawieniu 20 najlepszych instytucji kulturalnych zajmujących się sztuką współczesną według tygodnika „Polityka″: „Ranking galerii 2015″. („Polityka″, nr 5 (2994), 2015)

SPECTRA NEW ART SPACE

Koncepcja Spectra NEW Art Space zakłada powołanie przez Fundację Rodziny Staraków nowego, niezależnego obszaru kontaktu ze sztuką współczesną w ramach kompleksu architektonicznego Bobrowiecka 6/8/10.

Bieżące wydarzenia

SOON_37

Praca Norberta Delmana z jednej strony odsyła do współczesnego kultu wysportowanego ciała, za którym stoi wytężona praca mięśni na siłowni oraz do przymusu kontroli męskiego wizerunku jako wyobrażenia dominacji i panowania.

Więcej
RYSZARD WINIARSKI EVENT –INFORMATION – IMAGE

Wystawa przywołuje twórczość jednej z najciekawszych osobowości polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Artysty, inżyniera, malarza, scenografa, prekursora sztuki konceptualnej i czołowego przedstawiciela indeterminizmu.

Więcej
TRIBUTE TO … GALERIA KRZYWE KOŁO

Tribute to … Galeria Krzywe Koło to wystawa prezentująca wybór dzieł artystów związanych z legendarną, warszawską Galerią Krzywe Koło, prowadzoną przez artystę i animatora kultury Mariana Bogusza w latach 1956-1964.

Więcej